• 18
  VEB
  2018

  Laste malepidu Mustamäel

  Mustamäe Laste Loomingu Majas tähistati 17. veebruaril malepeoga Eesti Vabariigi peagi saabuvat 100. aastapäeva. Lisaks oma maja maleringi õpilastele kutsuti külalisi Kullost, Nõmme Noortemajast, Rae ja Laagri huvialakoolidest.

  Kolmel turniiril (kuni 16-, kuni 12- ja kuni 9-aastastele) osales kokku 49 noormaletajat. Kümnele kõige väiksematele, kes veel päris turniiril osaleda ei tihanud, pakuti muid malelisi tegevusi – minimatšid suures mängusaalis ja maamale omaette ruumis.

  Tulemused:

  A-grupp (kuni 16-aastased): http://chess-results.com/tnr333349.aspx?lan=1&art=0

  B-grupp (kuni 12-aastased): http://chess-results.com/tnr333350.aspx?lan=1&art=0

  C-grupp (kuni 9-aastased): http://chess-results.com/tnr333351.aspx?lan=1&art=0

  Osalejad koos lapsevanematega said vaadata filmilõike Paul Keresest. Malepäeva avas Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Avamisel ja voorude vahel esinesid mitmete loominguliste kollektiivide esindajad: lauljad Maia Mägi (juhendaja Aleksander Kaidja), Sofija Podgornaja (juhendaja Tamara Pekarskaja) ning moedisaini ja kostüümiteater (juhendaja Jevgenia Tsarenko) etteastega Chess Queen.

  Eesti lipuvärvides väikesed šokolaadid aitasid mängijatel leida parimaid käike, mahlapaus andis jõudu pika mängupäeva edukaks läbimiseks. Turniiride kolm paremat ja parim tüdruk said karikad ja diplomid. Auhindu jagus kõigile osavõtjatele.

  Malepidu õnnestus tänu Eesti Male Toetusühingu kaasabile, võistluse läbiviimist toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

  Pikem fotoreportaaž Eesti Male Toetusühing Facebooki konto vahendusel.

  Tatjana Fomina,

  peakorraldaja

 • 29
  JAN
  2018

  Turniirikutse: Jurmala malefestival

  Jurmala malefestival toimub 14.-18. veebruarini 2018, programmi kuuluvad XII Termo-Eko maleturniir ja laste maleturniir Rudaga-Kaissa, võistlused on rahvusvahelised. Loe edasi turniiri juhendist vene keeles siit või läti keeles siit (esmalt on juhendis täiskasvanute turniiri info, allpool järgneb lasteturniiri info). Täiskasvanute turniiril XII Termo-Eko mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis klassikalise male ajakontrolliga - eelregistreerunud mängijate nimekiri Chess-Results keskkonnas http://www.chess-results.com/tnr320851.aspx?lan=1 Lasteturniiril Rudaga-Kaissa mängitakse samuti 7 vooru, kuid kiirmale ajakontrolliga. Lisainfo juhendis.

 • 28
  JAN
  2018

  Vinni kiirmaleturniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Maksim Turov Venemaalt

  Kiirmaleturniir „Vinni Välk“ toimus 27. jaanuaril 2018 Vinni Spordikompleksis. Turniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Maksim Turov (Venemaa) 6,5 punktiga 7st, järgnesid meistrikandidaat Tambet Siemer, rahvusvaheline meister Tarvo Seeman ja rahvusvaheline suurmeister Aleksandr Volodin võrdselt 6 punktiga. Kokku osales 94 maletajat. Turniiri tabel. Lisainfo ka Eesti Male Toetusühing Facebooki konto vahendusel.

 • 27
  JAN
  2018

  TELLI AJALEHT „EESTI MALEELU“ 2018. AASTAKS!

  Jätkub keskmiselt kord veerandaastas ilmuva maleajalehe „Eesti Maleelu“ tellimuste vastuvõtt 2018. aastaks. Ka uuel aastal ilmub kokku neli vähemalt 8-leheküljelist lehenumbrit. Ajalehe aastatellimuse hinnaks on 8 eurot, hinnas sisaldub tellijale iga ajalehenumbri postiga saatmise kulu. Tellimiseks piisab, kui teha ülekanne Kose Male-kabeklubi arvelduskontole EE547700771002450479 (LHV Pank) ja selgitusse märkida tellimuse periood ja aadress, kuhu soovitakse ajalehenumbrite postitamist. Malelehte on võimalik tellida ka ajalehe peatoimetaja Tõnu Kalveti kaudu, kelle kontaktid on: telefon +372 55900564 ja +372 58940393, e-mail t_kalvet@hotmail.com

  Alates 2014. aasta algusest ilmuva maleajalehe senised numbrid on olnud 4-20-leheküljelised ja trükitud A3-formaadis paberile. Kokku on koos käesolevaga ilmunud nelja aastakäigu jagu malelehte ehk kokku 16 otsast lõpuni malele pühendatud ajalehte ja kõiki seniseid numbreid saab ka tagantjärgi tellida (kuniks toimetuse arhiivis varasemaid numbreid veel jätkub). Hakka tellijaks juba täna!

 • 24
  JAN
  2018

  Rahvusvaheline malekompositsioonide lahendamise võistlus

  Rahvusvaheline malekompositsioonide lahendamise võistlus (14th International Solving Contest ehk ISC) toimub Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus asuvas restoranis Trühvel (aadress Telliskivi 60n ja muu lisainfo lahendamispaiga kohta https://truhvel.ee/) pühapäeval, 28. jaanuaril 2018. a kell 12:00. Võistlus kestab orienteeruvalt neli ja pool kuni viis tundi.

  Lahendusvõistlus toimub kolmes sektsioonis:
  a) kogenud lahendajatele, tulemus läheb nn lahendajate reitinguarvestusse
  b) algajatele lahendajatele reitinguga kuni 1700
  c) noortele lahendajatele, kelle sünniaeg on pärast 31.12.2004

  Eelregistreerimine palutakse teostada vabas vormis e-kirja teel: indrek.aunver@springaren.se

  Igasuguse elektroonika kasutamine lahendamisvõistluse ajal on rangelt keelatud. Taskumale ja omad malendid on lubatud ning isegi soovitatavad (samas on võimalik kasutada ka kohapealseid malendeid).

  Lahendamisvõistlus on kõikidele osalejatele ilma osavõtumaksuta (tasuta). Tublimatele osalejatele on korraldajate poolt auhinnaks malekirjandus.

  Eesti keelne juhend koos lisaselgitustega asub siin.

  Lisainfo (inglise keeles): https://www.wfcc.ch/invitation-14th-isc/

 • 21
  JAN
  2018

  Uus maleraamat: "Tatjana Fomina teel tippu"

  Ilmunud on uus maleraamat meie praegu ainsast naissuurmeistrist: "Tatjana Fomina teel tippu". Autorid Merike Rõtova ja Ülar Lauk, igakülgselt aitas kaasa Tatjana Fomina. Merike Rõtova koostatud on sissejuhatus, mis pälvinud muuhulgas Eesti Spordimuuseumi 2016.a. teatmematerjalide kogumise võistlusel elulugude kategoorias II-III koha. Ülar Laugu koostatud on väga põhjalik ülevaade koos tabelitega Tatjana Fomina maletajateest ühes põhjalikult kommenteeritud partiide ja partiifragmentidega. Raamat on illustreeritud rohkete fotodega.

  Ülar Lauk on tagantjärgi taastanud informatsiooni umbes 200 turniiri kohta, lisaks 80 kommenteeritud partiid ja partiilõppu. Omaaegsete NSV Liidu poolfinaalide tabelid on unikaalsed ehk tollal kord nädalas ilmunud malelehes "64" ilmunud tulemuste põhjal kokku pandud. Lisaks on kõigi NSV Liidu poolfinaalide ja finaalide kohta lühikesed kokkuvõtted, samuti seenioride MMide ja EMide kohta ning kajastamist leiavad veel mõned tähtsamad turniirid.

  215-leheküljeline kõvakaaneline raamat maksab 15 eurot. Tellida saab autorite kaudu: Ülar Lauk (ylarlauk@gmail.com ja telefon 56668717), Merike Rõtova (rotova.merike@gmail.com ja telefon 56498104), Tatjana Fomina (fomina@hot.ee ja telefon 53417854). Raamatu tiraaž on 300 eksemplari. Tellimisega tasub kiirustada!

  Raamatu kaanepilt: Tatjana Fomina, tema tütretütar Adele ja malenupud.

 • 08
  JAN
  2018

  Turniirikutse: kiirmaleturniir "Vinni Välk"

  Kiirmaleturniir "Vinni Välk" toimub 27. jaanuaril 2018 Vinni Spordikompleksis, aadressil Sõpruse tn 16, Vinni alevik, Vinni vald, Lääne-Virumaa. Mängitakse 7 vooru šveitsi süsteemis ühtses grupis, ajakontrolliga 15 minutit + 2 sekundit igale käigule mõlemale mängijale partii lõpuni. Loe edasi turniiri juhendist.