menüü
 • 27
  NOV
  2019

  XX rahvusvaheline Pühajärve kiirmaleturniir

  Juba kahekümnendat korda toimub 29. novembrist kuni 1. detsembrini 2019.a. omapärane malesündmus Pühajärve handicap kiirmaleturniiri näol, kus saavad taas kokku tippmaletajad, kultuuritegelased, ajakirjanikud ja ärimehed, et omavahel kiirmales mõõtu võtta. XX Pühajärve kiirmaleturniiri erilehekülg http://www.eestimale.ee/pyhajarve2019 - osalejate nimekiri, tulemused, partiide otseülekanded, ajalugu ja palju muud põnevat.

  Tulemuste otselink Chess-resultsis:

  http://chess-results.com/tnr493787.aspx?lan=1&art=1

  XX Pühajärve rahvusvahelise kiirmaleturniiri ajaks valmiva raamatu esikaas.

 • 15
  JUUNI
  2019

  Turniirikutse: 53. Ilmar Raua mälestusturniir

  53. Ilmar Raua mälestusturniir toimub 5.-7. juulini 2019 Sakala Keskuses aadressil Tallinna tn. 5, Viljandi. Mängitakse kaks turniiri: kiirturniir toimub 6.-7. juulil ja välkturniir 5. juulil. Kiirturniir mängitakse analoogselt eelmisele aastale play-off süsteemis, millele lisandub Šveitsi süsteemis turniir (play-offist väljalangenutele). Välkturniiril mängitakse 9 topeltvooru. Loe edasi turniiri juhendist.

  Turniiri erilehekülg asub aadressil http://www.eestimale.ee/raud2019/ - juhend, tulemused, partiid, ajalugu ja palju muud huvitavat.

 • 15
  MAI
  2019

  Eesti Maleliidul nüüd ka äriregistris uus juhatus!

  Eesti Maleliidu 14.04.2019 üldkoosolekul, kus osalesid absoluutselt kõik maleliidu liikmesklubid (osalus 100%), valiti alaliidule uus 5-liikmeline juhatus koosseisus Georg Abozenko, Andres Karba, Margus Sööt, Priit Värk ja Vladimir Žavoronkov. Läks täpselt üks kuu, et ka äriregistri kanded saaksid tehtud, selgitavad asjaolud järgnevalt. Uus juhatus esitas äriregistrile 23.04.2019 avalduse maleliidu registrikaardi korrastamiseks, lisades sellele avaldusele ka üldkoosoleku protokolli.

  Seepeale senine juhatuse esimees Hendrik Olde esitas 24.04.2019 taotluse registrikande mitte tegemise kohta. Tartu Maakohtu registriosakond tegi seejärel 30.04.2019 korraldava määruse, millega Hendrik Oldele anti 10-päevane tähtaeg hagi esitamiseks (viide määrusele).

  Kuna hagi ei esitatud, siis tegi Tartu Maakohtu registriosakond 13.05.2019 korraldava määruse, millega otsustati jätta 24.04.2019.a. esitatud Hendrik Olde taotlus muutmiskande tegematajätmiseks rahuldamata (viide määrusele). Samal päeval küsiti kannete kinnitamiseks üldkoosoleku toimumise käsikirjalisi materjale (viide määrusele), kõik küsitud dokumendid said registriosakonda sama päeva õhtul tähitud kirjaga posti pandud.

  Kuid 13.05.2019 pärastlõunal saadeti registriosakonda järjekordne kiri seniselt juhatuselt, kui oma pretensioonidega tuli välja Ants Prii, seetõttu register pidi tegema veel ühe korraldava määruse, millega Ants Prii 13.05.2019 esitatud taotlus kandavalduse menetluse peatamiseks jäeti rahuldamata (viide määrusele).

  Äriregister kinnitas 14.05.2019 Eesti Maleliidu juhatuse koosseisus Georg Abozenko, Andres Karba, Margus Sööt, Priit Värk ja Vladimir Žavoronkov.

 • 07
  MAI
  2019

  Eesti Maleliidu 14.04.2019 üldkoosoleku hääletamine vastab liikmete tahtele, et juhtimise võtab üle uus juhatus.

  Esiteks on mul palutud kommenteerida väidetavat Eesti Maleliit 14.04.2019 üldkoosolekul Helme Maleklubi ning SK Vanad Olümpiaalad volituste pahatahtlikku kasutamist ning Eesti Maleliit liikmete nimekirja pidamist. Eesmärgiga, et Eesti Maleliit tegevus muutuks üha läbipaistvamaks, teen seda avalikult. Hoidun hinnangutest ning esitan üksnes tõestatavad faktilised asjaolud. Järeldusi oskab igaüks teha ise.

  Eesti Maleliidu 14.04.2019 üldkoosolekul osales Valgamaa Maleklubi "Helme", keda esindas Tartu Ülikooli Maleklubi (esindaja Kristjan Sander). Kristjan Sander ei hääletanud Valgamaa Maleklubi "Helme" eest juhatusega seotud küsimustes (ei võtnud hääletussedelit välja, vt. lisatud allkirjalehti siit - juhatuse_liikmete_arv ja juhatuse_tagasi_kutsumine ja juhatuse_valimine).

  Eesti Maleliidu 14.04.2019 üldkoosolekul osales klubi SK Vanad Olümpiaalad, kes on igasuguste kahtluste välistamiseks oma tahte üle kinnitanud ning on igati nõus oma esindaja tegevusega (lisatud).

  Eesti Maleliidu raamatupidaja on 12.04.2019 teatanud, et „sain täna hommikul Hendrik Oldelt teate, et ta on täna saatnud Maakohtu registriosakonnale avalduse EML juhatusest väljaastumise kohta, seoses sellega soovib H.Olde tänase päeva jooksul saada lõpparvet (aprilli juhatuse liikme tasu+ kasutamata puhkuse kompensatsioon).“ Lõpparve ilmselt ka välja maksti (ilma nõukogu nõusolekuta). Spordiregistri ja registriosakonna andmetel on veel 12.04.2019 õhtul ning 15.04.2019 esitanud keegi registritele andmeid, et tagasiulatuvalt teha muudatusi Eesti Maleliit liikmete nimekirjas. Ei 12.04.2019 ega üldkoosoleku toimumise seisuga 14.04.2019 Eesti Maleliit kodulehel selliseid muudatusi kajastavat nimekirja ei olnud. 22.11.2013 on Eesti Maleliit kohtulikult kinnitatud kompromissis kokku leppinud, et MTÜ Eesti Maleliit paneb oma liikmete nimekirja üles kodulehele aadressil www.maleliit.ee.

  On täiesti tavapärane et registriosakond peatab kannete tegemise, kui juhtorgani liikmed asja vaidlustavad ja ootab ära vaidluse tulemuse, sellega ei ütle registriosakond ise vaidluse kohta midagi.

  Teiseks tahan teiega jagada lastevanemate tagasisidet, „kes olid meeldivalt üllatunud paaril viimasel Malemajas läbiviidud võistlusel valitsenud uudsest õhkkonnast, partiisid sai pealt vaadata, oldi sõbralikud ja kõik jättis kuidagi sümpaatse mulje ja palusid edastada organisaatoritele tänusõnad“. Soovin edu uuele juhatusele. Sellist maleelu soovin nii mina kui paljud teised arendada ja toetada, olen veendunud, et ka paljud rahastajad, kes seni on eemal seisnud.

  Lugupidamisega

  Villu Otsmann

  Eesti Maleliit, nõukogu liige

  Eesti Male Toetusühing, nõukogu liige

 • 03
  MAI
  2019

  Eesti Maleliidu äriregistrikanded viibivad

  Eesti Maleliidu 14.04.2019 üldkoosolekul, kus osalesid absoluutselt kõik maleliidu liikmesklubid (osalus 100%), valiti alaliidule uus 5-liikmeline juhatus koosseisus Georg Abozenko, Andres Karba, Margus Sööt, Priit Värk ja Vladimir Žavoronkov. Uus juhatus esitas äriregistrile 23.04.2019 avalduse maleliidu registrikaardi korrastamiseks (viide avaldusele), lisades sellele avaldusele ka üldkoosoleku protokolli (viide protokollile). Seepeale senine juhatuse esimees Hendrik Olde, kes lubas juba oktoobrikuisel üldkoosolekul alajuhtimise juurest taanduda hiljemalt 31.01.2019, on esitanud 24.04.2019 taotluse registrikande mitte tegemise kohta. Tartu Maakohtu registriosakonna poolt on nüüd tehtud korraldav määrus, millega on Hendrik Oldele antud 10-päevane tähtaeg hagi esitamiseks (viide korraldavale määrusele). Seni viibivad ka äriregistri kanded.

 • 03
  MAI
  2019

  Maleliidul võlgnevused Tallinna linna ees

  Eesti Maleliidul on alates märtsikuust tasumata arved Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatava Pirita Spordikeskuse ees kokku summas 852,02 eurot, sellest tulenevalt on peatatud saavutusspordi toetuse eraldamine Eesti Maleliidu sportlaste Mai Narva ja Margareth Olde kohta summas 2000 eurot (tiitlivõistlustel osalemiseks).

 • 03
  MAI
  2019

  Maleliidu aruandevõlgnevuse tõttu on peatunud EOK väljamaksed

  Eesti Maleliidul on Kultuuriministeeriumile esitamata 2018. aasta tegevustoetuse aruanne, mille tähtaeg oli 01.04.2019. Eesti Olümpiakomitee (EOK) ei tee enne aruande esitamist aruande võlgnejatele maikuu väljamakset.

 • 24
  MÄRTS
  2019

  Lev Braschinsky mälestusturniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Aleksandr Volodin

  Lev Braschinsky mälestusturniir kiirmales toimus 23. märtsil Viljandis, turniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Aleksandr Volodin 6,5 punktiga 8st, järgnesid rahvusvaheline suurmeister Meelis Kanep 6,5 ja rahvusvaheline meister Tarvo Seeman 6 punktiga. Kokku osales 60 maletajat. Turniiri tabel Chess-Results keskkonnas. Pikem fotoreportaaž Eesti Male Toetusühing Facebooki konto vahendusel.

 • 07
  MÄRTS
  2019

  Turniirikutse: Lev Braschinsky mälestusturniir kiirmales

  Lev Braschinsky mälestusturniir kiirmales toimub 23. märtsil Viljandi Paalalinna koolis. Turniiri juhend: eesti keeles ja inglise keeles (In English).

 • 20
  JAN
  2019

  Vinni kiirmaleturniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Maksim Turov Venemaalt

  Kiirmaleturniir „Vinni Välk“ toimus 20. jaanuaril 2019 Vinni Spordikompleksis. Turniiri võitis rahvusvaheline suurmeister Maksim Turov (Venemaa) 6 punktiga 7st, järgnesid meistrikandidaat Robert Dubrovin, rahvusvaheline meister Andrei Šiškov ja rahvusvaheline suurmeister Aleksandr Volodin samuti 6 punktiga, kuid kehvemate lisanäitajate juures. Kokku osales 82 maletajat. Turniiri tabel. Pikem fotoreportaaž Eesti Male Toetusühing Facebooki konto vahendusel.

 • 19
  JAN
  2019

  Peagi ilmumas uus maleraamat: Mehed teisel pool malelauda

  Tallinna Ülikooli strateegilise juhtimise ja tuleviku-uuringute professor Erik Terk, kes 1960ndate aastate lõpus kuulus Paul Kerese poolt juhendatavasse Tallinna tugevamate koolinoorte treeninggruppi, avaldab peagi mahuka Paul Kerese kolleegidest ja konkurentidest jutustava raamatu „Mehed teisel pool malelauda“ - vaata raamatut tutvustavat reklaamvoldikut siit.