menüü
 • 27
  SEPT
  2015

  Turniirikutse: Viimsi valla kiirmaleturniir

  Viimsi valla kiirmaleturniir toimub 11. oktoobril 2015 Viimsi Keskkooli suure õppehoone aatriumis, aadressil Randvere tee 8, Haabneeme alevik, Viimsi vald, Harjumaa. Loe edasi turniiri juhendist. Turniir on ühtlasi "Kodumasinad" maleturniiride sarja 2015. aasta kuueteistkümnes osavõistlus, lisainfo ja sarja juhend http://eestimale.ee/sari2015/

  V Viimsi valla kiirmaleturniir

  Juhend

  I Eesmärk ja ülesanne

  a) pakkuda kõigile malesõpradele häid võistlemisvõimalusi;

  b) populariseerida malet Viimsi vallas ja Harju maakonnas tervikuna;

  c) võistlus kuulub 2015. aasta „Kodumasinad“ maleturniiride sarja, mille koondauhinnad on välja pannud Eesti Male Toetusühing, lisainfo http://eestimale.ee/sari2015/

  II Aeg ja koht

  Kiirturniir toimub 11. oktoobril 2015. a. algusega kell 11:00 Viimsi Keskkooli suure õppehoone aatriumis (s.o. kooli peamaja), aadressil Randvere tee 8, Haabneeme alevik, Viimsi vald, Harjumaa.

  Autoga Tallinna kesklinna poolt tulles tuleb sõita muudkui otse peateed pidi marsruudil Pirita tee - Merivälja tee - Ranna tee - Randvere tee ja kooli peamaja jääb Randvere tee äärde paremale poole teed (oranžikas-pruun maja).

  Ühistransport: võistluspaiga läheduses asub bussiliini 1A lõpp-peatus Viimsi keskus, sõidugraafikud leiab http://soiduplaan.tallinn.ee/#bus

  III Osavõtjad

  Võistlusel lubatakse osaleda kõikidel maletajatel ja malehuvilistel. Korraldajad jätavad endale õiguse piirata osalejate arvu 100 mängijaga.

  IV Võistluste korraldus ja võistlemistingimused

  Võistluse korraldab ja viib läbi Viimsi Maleselts Apones, koostöös Viimsi Vallavalitsuse, Viimsi Keskkooli ja Eesti Male Toetusühinguga.

  Mängitakse 8 vooru šveitsi süsteemis ühtses grupis, 15 minutit + 2 sekundit igale käigule mõlemale mängijale partii lõpuni. Kõik voorud mängitakse FIDE reeglite järgi. Iga mängija, kes ilmub malelaua juurde 7 minutit pärast mänguaja algust, kaotab partii (mänguaja alguseks loetakse paaride teatamise aega).

  Võrdsete punktide arvu korral kahel või enamal maletajal selgitatakse paremusjärjestus alljärgnevalt:

  a) Buchholz

  b) Buchholz ilma nõrgima vastaseta

  c) Buchholz ilma kahe nõrgema vastaseta jne.

  Loosimiseks kasutatakse abivahendina arvutiprogrammi.

  V Ajakava

  Registreerimine 10:15 – 10:55

  Võistluste avamine 11:00 – 11:10

  I voor – IV vooru läbiviimine orienteeruvalt 11:10 – 14:00

  Mõtte- ja lõunapaus 45 minutit (korraldajad jätavad endale õiguse seda vajadusel muuta, lühendada või pikendada)

  V voor – VIII vooru läbiviimine orienteeruvalt 14:45 – 17:45

  Võistluste lõpetamine 17:50

  VI Autasustamine

  Korraldajad autasustavad I...V koha võitnuid, parimat naismängijat ja parimat veterani (vanusega üle 60-a ehk sünniaastaga 1955 ja vanemad) rahaliste auhindadega.

  Samuti autasustatakse parimat noormängijat vanuses kuni 18 aastat (sünniaastaga 1997 ja nooremad), parimat mängijat reitinguga reitinguga kuni 2200, reitinguga kuni 2100, reitinguga kuni 2000, reitinguga kuni 1900 ja reitinguga kuni 1800 ning kolme paremat Viimsi Maleseltsi Apones mängijat esemeliste auhindade ja diplomitega.

  Rahalised auhinnad toetuste ja sponsorluse korras on minimaalselt järgmises väärtuses:

  - I koht                   100 eurot,

  - II koht                 60 eurot,

  - III koht                50 eurot,

  - IV koht                40 eurot,

  - V koht                 40 eurot,

  - Parim naine          30 eurot,

  - Parim veteran       30 eurot.

  Korraldaja peavad meeles kiirturniiril osalejaid kolme loositava üllatusauhinnaga.

  Korraldajad jätavad endale õiguse piirata ühele isikule üle ühe auhinna saamise võimalust ja laiendada auhinnafondi.

  VII Majandamine

  Kiirturniiri läbiviimisega seotud kulud kaetakse korraldajate poolt, toetustest, sponsorluse korras ja osavõtumaksudest.

  Osavõtumaks on 10 eurot täiskasvanud võistleja ja 8 eurot noore (sünniaastaga 1997 ja nooremad) või veterani (sünniaastaga 1955 ja vanemad) kohta ning see tasutakse võistluspaigas korraldajale. Osavõtumaksust on vabastatud rahvusvahelised suurmeistrid (GM/WGM) ja rahvusvahelised meistrid (IM/WIM). Viimsi Maleseltsi Apones liikmetele on osavõtumaks 5 eurot ehk klubi hooaja liikmemaks. Osavõtjate lähetuskulud kannab lähetav organisatsioon või võistleja.

  Kui isik, kes soovib osaleda, ei ole tähtajaks registreerunud, kuid ilmub võistlema, siis on võistluspaika tulnud isikul vajalik saada kohapeal korraldaja nõusolek ja tasuda osavõtutasu osavõtumaks pluss 5 eurot.

  VIII Eelregistreerimine

  Eelregistreerimine teostada hiljemalt 9. oktoobriks 2015. a. kell 12:00 eelistatult e-mailile peakohtunik@gmail.com või telefonil 53496452 (Margus Sööt), teatades osaleja ees- ja perekonnanime, sünniaasta.

  IX Üldist

  Kõik antud juhendis määratlemata küsimused lahendab Viimsi Maleselts Apones.