menüü
 • 28
  AUG
  2015

  Turniirikutse: Sõmerpalu valla kiirmaleturniir

  Sõmerpalu valla kiirmaleturniir toimub 19. septembril 2015 Roosu talus, aadressil Sulbi küla, Sõmerpalu vald, Võrumaa. Loe edasi turniiri juhendist. Turniir on ühtlasi "Kodumasinad" maleturniiride sarja 2015. aasta neljateistkümnes osavõistlus, lisainfo ja sarja juhend http://eestimale.ee/sari2015/

  Sulbi küla kiirmaleturniir „Šahh ja matt!“

  Võrumaa 2015.a. lahtised meistrivõistlused kiirmales

  Juhend

  I Eesmärk ja ülesanne

  a) pakkuda kõigile malesõpradele häid võistlemisvõimalusi ning tutvustada Eestimaa külaelu ja -kultuuri koostöös Sulbi küla ja Roosu taluga;

  b) populariseerida malet Võru maakonnas tervikuna;

  c) võistlus kuulub 2015. aasta „Kodumasinad“ maleturniiride sarja, mille koondauhinnad on välja pannud Eesti Male Toetusühing, lisainfo http://eestimale.ee/sari2015/

  d) võistlus on ühtlasi Võrumaa kiirmale meistrivõistlusteks, kus Võrumaa Spordiliit selgitab välja Võrumaa parimad maletajad.

  II Aeg ja koht

  Kiirturniir toimub 19. septembril 2015. a. algusega kell 11:00 Roosu talus, aadressil Sulbi küla, Sõmerpalu vald, Võrumaa – lisainfo http://www.roosu-talu.ee/

  III Osavõtjad

  Võistlusel lubatakse osaleda kõikidel maletajatel ja malehuvilistel. Korraldajad jätavad endale õiguse piirata osalejate arvu 70 mängijaga.

  IV Võistluste korraldus ja võistlemistingimused

  Võistluse korraldavad Eesti Male Toetusühing ja Võru Maleklubi koostöös, partneriteks Roosu talu, Sõmerpalu Vallavalitsus, Võrumaa Spordiliit ja Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp.

  Mängitakse 8 vooru šveitsi süsteemis ühtses grupis, 15 minutit + 2 sekundit igale käigule mõlemale mängijale partii lõpuni. Kõik voorud mängitakse FIDE reeglite järgi. Iga mängija, kes ilmub malelaua juurde 7 minutit pärast mänguaja algust, kaotab partii (mänguaja alguseks loetakse paaride teatamise aega).

  Võrdsete punktide arvu korral kahel või enamal maletajal selgitatakse paremusjärjestus alljärgnevalt:

  a) Buchholz

  b) Buchholz ilma nõrgima vastaseta

  c) Buchholz ilma kahe nõrgema vastaseta jne.

  Loosimiseks kasutatakse abivahendina arvutiprogrammi. Võistluse peakohtunik on Askold Nassar (FA).

  V Ajakava

  Registreerimine 10:15 – 10:55

  Võistluste avamine 11:00 – 11:10

  I voor – IV vooru läbiviimine orienteeruvalt 11:10 – 14:00

  Mõtte- ja lõunapaus 30 minutit (korraldajad jätavad endale õiguse seda vajadusel muuta, lühendada või pikendada)

  V voor – VIII vooru läbiviimine orienteeruvalt 14:30 – 17:30

  Võistluste lõpetamine 17:35...18:00

  VI Autasustamine

  Korraldajad autasustavad I...V koha võitnuid, parimat naismängijat ja parimat veterani (vanusega üle 60-a ehk sünniaastaga 1955 ja vanemad) rahaliste auhindadega. Samuti autasustatakse parimat noormängijat ja parimat Võrumaa noormängijat vanuses kuni 18 aastat (sünniaastaga 1997 ja nooremad), kolme paremat Võrumaa mängijat, parimat mängijat reitinguga kuni 1900 ning parimat mängijat reitinguga kuni 2200 esemeliste auhindade ja diplomitega.

  Võrumaa meistrivõistluste medalid Võrumaa maletajatest I – III koha võitjale.

  Rahalised auhinnad toetuste ja sponsorluse korras on minimaalselt järgmises väärtuses:

  - I koht                   100 eurot,

  - II koht                 60 eurot,

  - III koht                50 eurot,

  - IV koht                40 eurot,

  - V koht                 40 eurot,

  - Parim naine          30 eurot,

  - Parim veteran       30 eurot.

  Korraldaja peavad meeles kiirturniiril osalejaid kolme loositava üllatusauhinnaga.

  Korraldajad jätavad endale õiguse piirata ühele isikule üle ühe auhinna saamise võimalust ja laiendada auhinnafondi.

  VII Majandamine

  Kiirturniiri läbiviimisega seotud kulud kaetakse korraldajate poolt, toetustest, sponsorluse korras ja osavõtumaksudest.

  Osavõtumaks on 10 eurot täiskasvanud võistleja ja 8 eurot noore (sünniaastaga 1997 ja nooremad) või veterani (sünniaastaga 1955 ja vanemad) kohta ning see tasutakse võistluspaigas korraldajale. Osavõtumaksust on vabastatud rahvusvahelised suurmeistrid (GM/WGM) ja rahvusvahelised meistrid (IM/WIM) ning Võrumaa võistlejad. Osalejatele on tagatud tasuta kodune lõunasöök. Osavõtjate lähetuskulud kannab lähetav organisatsioon või võistleja.

  Kui isik, kes soovib osaleda, ei ole tähtajaks registreerunud, kuid ilmub võistlema, siis on võistluspaika tulnud isikul vajalik saada kohapeal korraldaja nõusolek ja tasuda osavõtutasu osavõtumaks pluss 5 eurot.

  Korraldajad on kavandanud osavõtjatele Tallinnast 19-kohalise bussi „Kodumasinad“ maleturniiride sarja 19. ja 20. septembri kiirmaleturniiridele Sulbile ja Surjusse. Kahepäevasena planeeritud bussireisi Tallinn-Sulbi-Surju-Tallinn maksumus ühele reisijale on 25 eurot.

  Bussi marsruut 19. septembri hommikul Tallinnas on järgmine:

  kell 6:30 Laagri Statoili tankla;

  kell 6:45 Lepistiku bussipeatus Mustamäel Magistrali keskuse juures;

  kell 7:00 Ülemiste keskuse Neste tankla.

  Tagasiteel Tallinna jõudes liigub buss 20. septembri õhtul marsruudil Laagri – Nõmme – Mustamäe ja vajadusel ka läbi kesklinna.

  „Kodumasinad“ maleturniiride sarja 19. ja 20. septembri kiirmaleturniiridele bussiga Tallinn-Sulbi-Surju-Tallinn reisijatele on kavandatud ööbimine Roosu talus, Sulbi külas Võrumaal – lisainfo http://www.roosu-talu.ee/ maksumusega 8 eurot/in./öö koos hommikusöögi ja sauna kasutamise võimalusega. Lisatasu eest (3 eurot) on soovijatel võimalik tellida juurde ka õhtusöök (söömine pärast turniiri lõpetamist kell 19:00).

  Bussireisist osavõtuks ja Roosu talus ööbimiseks paluvad korraldajad registreerida tähtajaga 17. september 2015.a. samaaegselt osavõtust teatamisega samadel kontaktidel – eelistatult e-mailile peakohtunik@gmail.com või telefonil 53496452 (Margus Sööt).

  Lisatasu eest pakub Roosu talu kanuumatka võimalust vahetult võistluspaiga naabruses korrastatud Võhandu jõe osas, mida tuntakse ka Pühajõe nime all. Kanuumatka soovist tuleks varakult teada anda, sest pärast Sulbi küla kiirmaleturniiri lõpetamist on septembrikuu lõpule omaselt valget aega üsna napilt. Lisainfo kanuumatkade kohta http://www.roosu-talu.ee/kanuumatkad.htm

  VIII Eelregistreerimine

  Eelregistreerimine teostada hiljemalt kell 19:00 17. septembriks 2015.a. eelistatult e-mailile peakohtunik@gmail.com või telefonil 53496452 (Margus Sööt), teatades osaleja ees- ja perekonnanime, sünniaasta.

  IX Üldist

  Kõik antud juhendis määratlemata küsimused lahendavad võistluse korraldajad.