menüü
 • 04
  DETS
  2014

  Uus maleraamat: "Meenutusi Paul Keresest"

  Aasta lõpul on malesõprade palge ette jõudnud tõeline maiuspala – uus maleraamat: "Meenutusi Paul Keresest". Raamat on müügil Rahva Raamatu ja Apollo raamatukauplustes üle Eesti. Kunagine "Postimehe" ajakirjanik ja malenurga toimetaja Paul Tamm jutustab oma koostööst Paul Keresega.

  See jutustus on erakordne. Paul Keresega tutvus autor juba 1931. aastal, kui tulevane suurmeister oli alles 15-aastane. Tamm võttis tol suvel ette jalgrattaretke Pärnusse, et oma silmaga näha noormeest, kes saadab „Postimehele“ maleülesandeid.

  Sellest sai alguse sõprus ja viljakas koostöö. Tamm ja Keres töötasid koos nii „Postimehe“ malenurkade, kui ka 1936-40 aastal ilmunud ajakirja „Eesti Male“ kallal. Tamm saatis Kerest 1937. aastal Kemeri turniiril ja samal aastal oli korrespondendina koos Eesti meeskonnaga ka Stockholmi maleolümpial.

  Kerese ja Tamme vahel oli tihe kirjavahetus, mida Tamm oma käsikirjas ohtralt tsiteerib. Lisaks on raamatus lisadena ka ülevaade Tamme, kui Eesti maleetüüdide koostamise pioneeri, loomingust ning kolm hilisemal ajal ilmunud artiklit – kiri-intervjuu Eduard Tubinaga, meenutusi Kemeri turniirist („Paar killukest Aljohhinist“) ja mälestused („Kuidas male maalapseni jõudis“).

  Raamat on illustreeritud fotodega, selles on ära toodud rida tähtsamaid tollaste turniiride tabeleid. 176-leheküljelise pehmes köites raamatu toimetajad on Margus Sööt ja Ülar Lauk. Raamatu hind tellimisel otse toimetajate kaudu on 10,90 eurot, millele lisanduvad postiga tellimise korral postikulud vastavalt Omniva või Smartposti pakiautomaatide hinnakirjale. Raamatut on võimalik tellida toimetajate kaudu saates e-kirja margussoot@gmail.com (Margus Sööt) või ylarlk@outlook.com (Ülar Lauk). Raamat on müügil ka Rahva Raamatu ja Apollo raamatukauplustes. Lisainfo Kirjastus Lüüra koduleheküljelt.