menüü
 • 28
  SEPT
  2014

  Turniirikutse: Viimsi valla kiirmaleturniir

  Viimsi valla kiirmaleturniir toimub 12. oktoobril 2014 Viimsi Keskkooli suure õppehoone aatriumis (s.o. kooli peamaja), aadressil Randvere tee 8, Haabneeme alevik, Viimsi vald, Harjumaa. Loe edasi turniiri juhendist. Turniir on ühtlasi "Kodumasinad" maleturniiride sarja käesoleva aasta kuueteistkümnes osavõistlus, lisainfo "Kodumasinad" maleturniiride sarja erileheküljelt.

  IV Viimsi valla kiirmaleturniir

  Juhend

  I Eesmärk ja ülesanne

  a) pakkuda kõigile malesõpradele häid võistlemisvõimalusi;

  b) populariseerida malet Viimsi vallas ja Harju maakonnas tervikuna;

  c) võistlus kuulub 2014. aasta „Kodumasinad“ maleturniiride sarja, mille koondauhinnad on välja pannud Eesti Male Toetusühing, lisainfo http://eestimale.ee/sari2014/

  II Aeg ja koht

  Kiirturniir toimub 12. oktoobril 2014. a. algusega kell 11:00 Viimsi Keskkooli suure õppehoone aatriumis (s.o. kooli peamaja), aadressil Randvere tee 8, Haabneeme alevik, Viimsi vald, Harjumaa.

  Autoga Tallinna kesklinna poolt tulles tuleb sõita muudkui otse peateed pidi marsruudil Pirita tee - Merivälja tee - Ranna tee - Randvere tee ja kooli peamaja jääb Randvere tee äärde paremale poole teed (oranžikas-pruun maja).

  Ühistransport: võistluspaiga läheduses asub bussiliini 1A lõpp-peatus Viimsi keskus, sõidugraafikud leiab http://soiduplaan.tallinn.ee/#bus

  III Osavõtjad

  Võistlusel lubatakse osaleda kõikidel maletajatel ja malehuvilistel. Korraldajad jätavad endale õiguse piirata osalejate arvu 100 mängijaga.

  IV Võistluste korraldus ja võistlemistingimused

  Võistluse korraldab ja viib läbi Viimsi Maleselts Apones, koostöös Viimsi Vallavalitsuse, Viimsi Keskkooli ja Eesti Male Toetusühinguga.

  Mängitakse 8 vooru šveitsi süsteemis ühtses grupis, 15 minutit + 2 sekundit igale käigule mõlemale mängijale partii lõpuni. Kõik voorud mängitakse FIDE reeglite järgi. Iga mängija, kes ilmub malelaua juurde 7 minutit pärast mänguaja algust, kaotab partii (mänguaja alguseks loetakse paaride teatamise aega).

  Võrdsete punktide arvu korral kahel või enamal maletajal selgitatakse paremusjärjestus alljärgnevalt:

  a) Buchholz

  b) Buchholz ilma nõrgima vastaseta

  c) Buchholz ilma kahe nõrgema vastaseta jne.

  Loosimiseks kasutatakse abivahendina arvutiprogrammi.

  V Ajakava

  Registreerimine 10:15 – 10:55

  Võistluste avamine 11:00 – 11:10

  I voor – IV vooru läbiviimine orienteeruvalt 11:10 – 14:00

  Mõtte- ja lõunapaus 45 minutit (korraldajad jätavad endale õiguse seda vajadusel muuta, lühendada või pikendada)

  V voor – VIII vooru läbiviimine orienteeruvalt 14:45 – 17:45

  Võistluste lõpetamine 17:50

  VI Autasustamine

  Korraldajad autasustavad I...V koha võitnuid, parimat naismängijat ja parimat veterani (vanusega üle 60-a ehk sünniaastaga 1954 ja vanemad) rahaliste auhindadega. Samuti autasustatakse parimat noormängijat vanuses kuni 18 aastat (sünniaastaga 1996 ja nooremad), kolme paremat Viimsi Maleseltsi Apones mängijat, parimat mängijat reitinguga kuni 1900 ning parimat mängijat reitinguga kuni 2200 esemeliste auhindade ja diplomitega.

  Rahalised auhinnad toetuste ja sponsorluse korras on minimaalselt järgmises väärtuses:

  - I koht                  100 eurot,

  - II koht                 60 eurot,

  - III koht               50 eurot,

  - IV koht               40 eurot,

  - V koht                 40 eurot,

  - Parim naine         30 eurot,

  - Parim veteran      30 eurot.

  Korraldaja peavad meeles kiirturniiril osalejaid kolme loositava üllatusauhinnaga.

  Korraldajad jätavad endale õiguse piirata ühele isikule üle ühe auhinna saamise võimalust ja laiendada auhinnafondi.

  VII Majandamine

  Kiirturniiri läbiviimisega seotud kulud kaetakse korraldajate poolt, toetustest, sponsorluse korras ja osavõtumaksudest.

  Osavõtumaks on 10 eurot täiskasvanud võistleja ja 8 eurot noore (sünniaastaga 1996 ja nooremad) või veterani (sünniaastaga 1954 ja vanemad) kohta ning see tasutakse võistluspaigas korraldajale. Viimsi valla võistlejaile, kes kuuluvad Viimsi Maleseltsi Apones liikmeskonda, on osavõtumaks 5 eurot. Osavõtumaksust on vabastatud rahvusvahelised suurmeistrid (GM/WGM) ja rahvusvahelised meistrid (IM/WIM). Osavõtjate lähetuskulud kannab lähetav organisatsioon või võistleja.

  Kui isik, kes soovib osaleda, ei ole tähtajaks registreerunud, kuid ilmub võistlema, siis on võistluspaika tulnud isikul vajalik saada kohapeal korraldaja nõusolek ja tasuda osavõtutasu osavõtumaks pluss 5 eurot.

  VIII Eelregistreerimine

  Eelregistreerimine teostada hiljemalt 10. oktoobriks 2014. a. kell 12:00 eelistatult e-mailile peakohtunik@gmail.com või telefonil 53496452 (Margus Sööt), teatades osaleja ees- ja perekonnanime, sünniaasta.

  IX Üldist

  Kõik antud juhendis määratlemata küsimused lahendab võistluse korraldaja Viimsi Maleselts Apones.

  PDF-formaadis turniirijuhendi saab alla laadida siit.