Eesti Kirimaleühingu üldkogu Sindis 11. augustil 2007. a.

11. augustil pidas Eesti Kirimaleühing oma järjekordse üldkogu Sindis Jüri Siiguri pool. Osa võtsid: Lembit Vahesaar, Merike Rõtova, Ervin Liebert, Hans Tomson, Tõnu Tiits, Einar Laane, Raul Kukk, Jüri Siigur, Mihkel Raidaru, Meelik Gornoi, Mart Tarmak, Urmas Nigul, Urmas Otspere.

Aruanne EKmÜ üldkogule.

Meie eelmine Üldkogu toimus Karksis peaaegu täpselt aasta tagasi. Nagu korduvalt varemgi võime ka täna nentida, et tegemist oli tavapärase aastaga ilma suuremate sündmusteta, kuid ikkagi võistlustega, mille seast iga kirimalehuviline ehk leidis oma soovidele vastavad.

Kirimalega tegelejate arv pole kummaski suunas märgatavalt muutunud. Viimases Eesti reitingutabelis on 77 mängijat, ICCF`i tabelis 174. Statistikaametile esitatud aruandes märkisime liikmeskonnaks 110 individuaalset- ja 5 juriidilist liiget. Ka ühingu liikmemaksude tasumist on kriteeriumina raske arvestada, pealegi kui otsustasime selle tõsta 50-le kroonile. Kes maksab, see maksab ikkagi. Üldkogu ajaks on maksjaid tänavu 35, seega just samapalju kui mullu. Juriidilistest liikmetest on liikmemaksu tasunud Saku MK ja SK Reval Sport, mullu ka MK Vabaettur ja MK Maletäht.

ICCF´i viimases reitingutabelis on meie mängijaist reitinguga üle 2500 GM R.Kukk 2597,

GM T.Õim 2581, SM A.Kangur 2550. SM T.Tiits 2532 ja rah.meister T.Talpak 2502. Eesti reitingutabeli eesotsas on SM J.Siigur, GM R.Kukk, SM A.Kangur.

Eestisiseste võistluste korraldamine jätkus vastavalt väljakujunenud tavadele.

 

Siinkohal autasustas L.Vahesaar lõppenud võistluste kohalolevaid võitjaid.
8. e-postiga meistrivõistlused: 1. Jüri Siigur  2. Meelik Gornoi 3. Hans Tomson.
29. meistrivõistlused tavapostiga: 1. Tõnu Talpak-uus rahvuslik kirimalemeister 2 .Jüri Siigur 3. Ervin Liebert.
Eesti 15. võistkondlikud meistrivõistlused: 1. Saku MK (Tönu Talpak, Hans Tomson, Elmar Puskar, Teet Ðvilponis) 2. SK Reval Sport (Alvar Kangur, Ervin Liebert, Andres Veiper, Meelik Gornoi) 3. Rävala (Roland Trubetskoi, Enn Üksti U, Mihkel Raidaru, Jüri Kuusik)
 
11 osavõtjaga 9. e-posti poolfinaali võitsid V.Talvere, V.Dmitrijev, Mart Raidaru
Aasta algusest on käimas 9. e-posti esivõistluste finaal 13 ja 10. e-posti poolfinaal 11 osavõtjaga. Kummalgi turniiril on enamus partiidest lõpetatud.

Rahvusvahelistel võistlustel osalevad Eesti võistkonnad mitmetel olulistel võistlustel:

15. e-posti olümpia finaalis on Eesti tabeli keskel, kuid pooleli on veel 21 partiid.

16. postiteel mängitava olümpia poolfinaalis on koondis (A.Kangur, M.Kolk, J.Merilo, N.Kristoffel) praegu Soome, Inglismaa ja Tðehhi järel 4-al kohal. 2-el laual täitis Marek Kolk  SM normi.

17. e-postiga olümpia poolfinaalis on Eesti Taani järel teine. T.Tiits võitis 1. laua suurmeistri normi täitmisega. Ka teistel võistkonna liikmetel (J.Siigur, E.Liebert, J.Merilo, J,Schuster, Ü.Lauk) on üle 50% punkte.

Väga hea oli Eesti meeskonna 3. koht Berliini ja Baðkiiria järel Tðempionite liigas, mis tähendab ka järgmises tsüklis osalemist A grupis. 1. laual oli R.Kukk GM normi täitmisega teine-kolmas, viimasel laual täitis Ü.Lauk IM normi.
7. Euroopa võistkondlike meistrivõistluste poolfinaalis püsib Eesti võistkond tabeli keskel. E.Laane täitis 5. laual IM normi, M.Soobik juhib kaotuseta 8. laual.
Eesti – Taani kirimaletajate sõprusmatðis on Eesti võistkond kindlustanud võidu: 15,5 -10.5, pooleli 2 partiid.
Individuaalturniiridel mängivad Eesti kirimaletajad edukalt, kuigi nimed seal korduvad ja mängijate ring on kitsas. Märkima peaks R. Kuke võitu MM kandidaatide turniiril ja E. Lieberti võitu SM tulemusega Euroopa MV poolfinaalis.
22. MM finaalturniiril osalemisõigus on T.Õimul ja R.Kukel
11 meie kirimaletajat võtavad osa ICCF karikasarjast.
Balti uute mängijate finaalturniiril mängivad Veiko Tikas, Kaarel Nestor, Mart Raidaru ja Vladimir Dmitrijev. Turniiriliider on võimsalt V.Tikas.
Tulekul on kunagine traditsiooniline võistkondlik Läänemere turniir.
ICCF aktivisti  Pedro Hegoburu  juhtimisel on lõpujärku jõudnud   ka serveri teel mängitavad I Eesti juunioride meistrivõistlused. Ees on Kaarel Nestor, Tuuli Vahtra ja Marek Soobik. Kahjuks jätsid 13 osavõtjast mitmed (Kuzovkin, Kukk, Jezhov, Halapjan) turniiri üsna varasel staadiumil pooleli. Kirimale vajab püsivust ja järjekindlust.
Ilmselt peame juba kõige lähemal ajal Eestis väljakujunenud ülemaaliste võistluste süsteemi korrektiive tegema. Aeg liigub edasi, ning klassikalise kirimale aeg kipub otsas olema. Üha rohkem tulevad peale moodsamad sidevahendid. Seni oleme Eesti meistrivõistlusi korraldanud kirja teel ja e-postiga paralleelselt, aga kas ka edaspidi? Jätan siinkohal asja lähemalt puudutamata ja loodan, et seda teeb M.Raidaru, et siis asi täna ära otsustada.
Mullusel ICCF kongressil said oma tiitlid kätte ka need, kes selleks õiguse kätte võitnud juba varem: SM Jüri Siigur ja IM Svetlana Zainetdinova. Eriline heameel on aga selle üle, et lõpuks on meil ka uus GM Raul Kukk.
Juhatus on jooksvate asjadega toime tulnud. Koosolekuid on olnud harva, kuid siis on kogunetud täies koosseisus. Kuivõrd töövaldkonnad on pika aja jooksul välja kujunenud, siis on piisanud kahepoolsetest kohtumistest ja meilide vahetamisest.
Suhted ICCF-ga on normaalsed. Loodetavasti õnnestub Liebertil ja Rõtoval Hispaanias peetaval ICCF-i kongressil ära käia, viimastel aastatel on meid esindanud soomlased.
Kirimaleühing kuulub täieõigusliku liikmena Eesti Olümpiakomiteesse,võttes võimaluste piires osa selle tegevusest.
Üldkogu tutvus ja kinnitas EKmÜ tegevusaruande ja raamatupidamise aastaaruande.
 
Organisatsioonilisel alal ja meie mängijate rahvusvahelistel võistlustel osalemise korraldamisel on põhiraskus E.Liebertil. M.Rõtova hoolitseb rahade laekumise ja vajadusel kirjatööde eest. H.Tomson tegutseb turniirijuhina ja peab rahvusliku reitingutabeli arvestust.
Tomson on kandnud hoolt, et pole katkenud ammune võistkondlike esivõistluste traditsioon, milleks soovin jätkuvat edu.
M.Raidaru hooleks on meie turniiriandmete edastamine reitinguarvestuseks ICCF-le,
e-postiga eestisiseste turniiride korraldamine ja kirimale kodulehekülje hooldamine mis on praegu ümberkujundamisel.
Meie esindusvõistkonnad on T.Tiitsu hoole all
Mulle on jäänud paratamatud bürokraatlikud asjaajamised, aruandlus ja esindusülesanded.
Olen kõigile juhatuse liikmetele tänulik senise koostöö eest.
 
Lembit Vahesaar
EKmÜ president.
 
Peale presidendi aruannet toimus elav mõttevahetus järgmiste meistrivõistluste korraldamise mooduses. M.Raidaru ja H.Tomson esitasid üldkogule selleteemalise küsitluse tulemused. Poolt ja vastu esitatud argumentidele järgnenud hääletus otsustas:
Korraldada alates Eesti 30.meistrivõistlustest meistrivõistluste finaalturniirid ainult serveri teel. Nende eelvõistlusi korraldada vastavalt soovidele ja võimalustele ka tavapostiga ja e-postiga.
 
Täname perekond Siigurit ilusa vastuvõtu ja hea korralduse eest.
EKmÜ üldkogu.