Maie Tilk

 

Rahvuslik kirimalemeister.

 

24.12.1953 - 26.08.2005


  Eesti kirimaletajaid on tabanud tõsine kaotus. Meie naismängijate read on Maie Tilga lahkumisega veelgi hõrenenud.
    Malega hakkas Maie tegelema kunagises Tallinna Pioneeride Palees. Varsti järgnesid esinemised algul koolinoorte, seejärel aga juba täiskasvanute Eesti ja Tallinna meistrivõistlustel ning medalid "Jõu" individuaalsetelt ja võistkondlikelt turniiridelt.Eelkõige jääb Maie Eesti maleajaloo lehekülgedele aga kirimaletajana. Aastatel 1985-91 võitis ta üksteise järel tervelt kolmed Eesti meistrivõistlused, kusjuures IX tðempionaadil oli ta edumaa teiste ees koguni kaks punkti. Need olid tulemused, mis tõid talle esimeste seas Eesti rahvusliku kirimalemeistri nimetuse. Kuivõrd viimasel aastakümnel pole me enam suutnud naistevõistlusi korraldada, siis jäigi tðempionitiitel Maiele.
    Muidugi ei lõppenud Maie kirimaletamine Eesti meistrivõistluste kadumisega. Juba 1993. aastat märkisid meeste meistrikandidaadi normi täitmine esperantistide Kerese-memoriaalil ja naistelaua V koht selleks ajaks juba eksisteerimise lõpetanud NSV Liidu võistkondlikel meistrivõistlustel.
Tervise halvenemisele vaatamata tõi ta meie koondisele 5 punkti 7st VI naiste kirimaleolümpia poolfinaalis ja tegi kaasa ka viimases matðis soomlastega.
Kõigile meist jäävad Maiest parimad mälestused.
    Puhka rahus meie hea kaaslane, kirimalemeister Maie Tilk!

                                                  Kirimaleühingu juhatus