XIII maailma karikavõistlused (ICCF World Cup XIII)

ICCF kutsub kõiki maletajaid osalema järjekordsetel maailma karikavõistlustel, mille korraldajaks on Austria Kirimaleliit.

Võistlused peetakse kolmes etapis. Eelturniirid algavad hiljemalt detsembris 2002 ning mängitakse eraldi posti ja e-posti teel. Igas grupis on 11 mängijat, kes mängivad iga vastasega ühe partii.

Võimalik on mängida mitmes grupis.

Gruppide võitjad pääsevad poolfinaali. Kas edasipääsejaid on rohkem, sõltub eelturniiridest osavõtjate üldarvust. Kohtade jagamisel rakendatakse ICCF reegleid, eelkõige Sonneborn-Bergeri süsteemi.

Poolfinaalide ja finaali korraldus teatatakse hiljem, sõltuvalt osavõtjate üldarvust ja kummagi sidevahendi eelistatavusest.

Mängijate jaotus eelturniiridele ja poolfinaalidesse on juhuslik, kuid arvesse võetakse geograafilist paiknemist ja ligikaudselt ühesugust reitingut. XI ja XII karikavõistluste finalistid pääsevad otse poolfinaali, vastavad karikavõitjad aga otse finaali. Ühelgi mängijal pole õigust mängida rohkem kui kahes poolfinaaligrupis. ega saada finaalis üle ühe koha.

Eelturniiride ja poolfinaalide võitjad saavad auhinnaks raamatud.

Finaalis on auhinnad: I koht - karikas, kuldmedal ja 1000 Ðveitsi franki; II koht - hõbemedal ja 600 Ðveitsi franki; III - koht pronksmedal ja 400 Ðveitsi franki. Karikavõitja pääseb XIV karikavõistluste finaali ja saab rahvusvahelise meistri nimetuse, mis antakse ka kõigile vastava normi täitjatele. Finalistid, kes lõpetavad võistluse, pääsevad XIV karikavõistluste poolfinaali.

Finaali kaks paremat pääsevad järjekordsete MM - võistluste finaali, kõik finalistid, kes saavad vähemalt 60% punktidest aga MM - võistluste poolfinaali.

Võistluste üldjuhiks on nimetatud Gerhard Radosztics, keda abistavad turniirijuhid. Apellatsiooniorganiks on ICCF apellatsioonikomisjon,

Osalemine toimub üldiselt rahvuslike kirimaleliitude kaudu. Otsene registreerimine on võimalik vaid varem ICCF turniiridel mittemänginutel iccf.com kaudu maksimaalselt kahes grupis ühe turniiri osavõtumaksuga 30 USD.

Eesti Kirimaleühing palub teatada oma osavõtusoovist ühingu asepresidendile Ervin Liebertile (Põllu 57, Tallinn 11620;tel. 6572899; E-post: eliebert@hotmail.com), märkides ära oma aadressi ja kas soovitakse mängida posti või e-posti teel.

Osavõtutasu 175.- krooni palume kanda Eesti Kirimaleühingu arvele 221011909995 Hansapangas. Arvele palume märkida: XIII MM karikavõistlused.

Registreerimise tähtajaks on 15. august 2002. Kuivõrd ICCF tahab meilt ülesandmisi järk-järgult kuude kaupa, palume teatada sellest kohe kui olete oma otsuse teinud,

Soovime huvitavaid partiisid ja meeldivaid kontakte uute kirimalepartneritega.

Lembit Vahesaar

Eesti Kirimaleühing