menüü

Eesti noorte meistrivõistlused - U16 ja G16

Eesti meistrivõistlused - U16 ja G16

Eesti kuni 16-aastaste meistrivõistlused peeti 27.2.-1.3. Narvas. Lahtisel turniiril oli konkurents väga tihe, kuid kõik lõppes õiglaselt – partiid üle vaadanud, võin kinnitada, et medalid läksid täiesti õigetele mängumeestele.

Georg Pedosoni avangurepertuaar on muutunud – lauale tulevad dünaamilised seisud, kus tema tugevused edukalt realiseerusid. Ta võitles aktiivselt initsiatiivi haaramise nimel ja sel turniiril kõik töötas.

Äge konkurents oli teiste medalite nimel. Albert Pedmanson näitas finišis häid võitlejaomadusi, alistades kahes viimases voorus kaks tähtsat konkurenti. Hõbeda teeniski ta tänu sellele, et suutis võita omavahelises mängus Nikita Rõtšagovi.

Aga parim võimalus ülevaadet saada on ikkagi partiisid oma silmaga vaadata ja ka need on alla laaditavad siin. Treeneritele väga vajalik materjal ning esialgu seda rahvusvaheliselt ma jagama ei hakka.

Tabel http://chess-results.com/tnr520527.aspx?lan=1&art=1&rd=8

 

Shnurov – Pedoson

Krivenko – Kull

Mertins – Protassov

Olde, KE – Padari

Sadekov – Pallum

Pedoson – Pedmanson, A 

Pomaznjov – Snitsarenko

Raag – Rõtšagov, N

Padari – Pedmanson, A 

Pedmanson, H – Makarov

Aga – Pedoson

Rikas – Andrijaškin

Šnurov – Padari

Makarov – Luik

Aga – Pedmanson, A 

Protassov – Pedmanson, H

Krivenko – Snitsarenko

Pomaznjov – Lazojev

Pedmanson, A – Rõtšagov, N

Kull – Aga

Pedmanson, H – Olde, KE

Snitsarenko – Šnurov 

Tütarlaste turniiri tabel on kõnekas. Anastassija Sinitsõna puudumisel oli suurfavoriidiks Sofia Blohhin, kes aga 2. voorus kaotas Sofia Barkašovale (Malekool 64, Tallinn), viimatimainitu finišeeriski lõpuks punktilise eduga Blohhini ees.

Tabel http://chess-results.com/tnr520526.aspx?lan=1&art=1&rd=8

Väga hea õppematerjali pakkus partii Rudnik – Poluektova

 Blohhin – Barkašova

 Sajad noorte meistrivõistluste partiid mängitakse matini. Kui seni polnud kahe aasta jooksul keegi ülisuurt ülekaalu realiseerimata jätnud, siis tütarlaste turniiril üks juhus lõpuks toimus.

Grigorjeva – Timofejeva 

Ülar Lauk

Autorist:

LAUK, Ülar (sündinud 14. VI 1968 Võrus) on maletaja, maletreener ja -ajakirjanik. 2007. aastal rahvusvahelise meistri tiitli pälvinud Ülar on Eesti meistrivõistlustel võitnud hõbeda (1992) ja 3 pronksi (1994, 2003, 2007). Ülar on mitmete maleraamatute autor ja toimetaja ning kirjutanud malest paljudele meediaväljaannetele.

kommentaarid

Veel artikleid:

  • - Ülar Lauk
  • - Kaido Külaots
  • - Margus Sööt
  • - Merike Rõtova
  • - Erik Terk
  • - Teised kaasautorid