Tallinn, Narva ja Kohtla-Järve

Tallinn, Narva ja Kohtla-Järve

Eesti kuni 18-aastaste noorte meistrivõistlustel oli esindatud vaid kolm linna – Tallinn, Narva ja Kohtla-Järve (tütarlastest Kiviõli).
Poiste konkurentsis oli üle 1800-se reitinguga 12 mängijat, tütarlastel 4.
Poistel ühtegi tugevamat puudu polnud, tütarlastest aga kahjuks ei mänginud üks meie säravamaid tähti – Anastassia Sinitsõna.
Nagu näha, endiselt on õhus mitmed küsimused maleliidule, ent kõik kogemused näitavad, et sealt mingeid konstruktiivseid lahendusi oodata pole.

Veidi enam lootusrikkam pilt avaneb samal ajal toimunud alla 12-aastaste poiste meistrivõistlustele, kus esikolmikus said kulla ja pronksi tartlased Herman ja Albert Pedmansonid (sünniaastad 2005 ja 2007) – seda teravas konkurentsis Narva poiste Vlad Protassovi ja Deniss Andrijaškiniga.
Ent – ka sel turniiril piirdus osavõtjate ring vaid Tallinna, Tartu, Narva, K-Järve ja Kiviõliga.

Poistest tuli teist korda meistriks narvalane (klubi Avesta) Aleksei Garanin. Koos Rene Lumistega (Tallinna MK) kogusid nad 6 punkti 7-st. Järelmatši kiirmales võitis Garanin.

Kuvatõmmis Narva "Maletähe" kodulehelt

Tütarlastest jagasid esikohta kolm mängijat – Mai Narva (Reval-Sport), Liina Tõnso (Vabaettur) ja Grete Olde (Tallinna MK). Kiirmale järelturniir reastaski nad selles järjestuses.

Tabelid: http://chess-results.com/tnr278988.aspx?lan=1&art=4&wi=821
http://chess-results.com/tnr278989.aspx?lan=1&art=4&wi=821

See on nii-öelda üksnes tulemusi vaadates. Ent paljud partiid pakkusid kõvasti närvikõdi ja neid vaadates selgub, et paljud tulemused võinuks olla ka hoopis teised.

Narva – Ivanova (1. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/19/Game43232775.html

Nazarova – Olde, M (1. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/19/Game45422935.html

Uibokant – Garanin (1. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/19/Game47468592.html

Tõnso - Narva (2. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game51624693.html

Olde, M – Moissejeva (2. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game53003632.html

Garanin - Pedoson (2. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game54199037.html

Lumiste - Sirp (2. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game55800434.html

Olde, G – Tõnso (3. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game56833972.html

Ivanov - Garanin (3. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game58946147.html

Pedoson - Nero (3. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game18846948.html

Olde, M – Olde, G (4. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/20/Game20255591.html

Garanin - Chukavin (4. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/21/Game26747291.html

Lumiste - Ivanov (4. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/21/Game28924363.html

Skladtšikov – Pedoson (4. voor) http://www.viewchess.com/cbreader/2017/5/21/Game30028616.html

Partiide analüüsiga jätkan järgmises jutus.

Ülar Lauk

Autorist:

LAUK, Ülar (sündinud 14. VI 1968 Võrus) on maletaja, maletreener ja -ajakirjanik. 2007. aastal rahvusvahelise meistri tiitli pälvinud Ülar on Eesti meistrivõistlustel võitnud hõbeda (1992) ja 3 pronksi (1994, 2003, 2007). Ülar on mitmete maleraamatute autor ja toimetaja ning kirjutanud malest paljudele meediaväljaannetele.

kommentaarid

Veel artikleid:

  • - Ülar Lauk
  • - Kaido Külaots
  • - Margus Sööt